matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki szukaj na stronie gra w kropki edytor wzorów nauka słówek ciekawe strony MathRiders Wrocław facebook
Prawdopodobieństwo otrzymania liczby podzielnej przez 3 Prawdopodobieństwo otrzymania liczby podzielnej przez 15. Prawdopodobieństwo otrzymania liczby podzielnej przez 3 lub przez 2. Kupując los loterii można wygrać nagrodę główną W pudełku są trzy kule białe i pięć kul czarnych. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania dwóch kul tego samego koloru. Rzucasz dwa razy monetą. Adam, Kasia i Damian podchodzą do kasy Losujesz ze zbioru 1,2,3,4,5,6 dwie niepowtarzające się cyfry. Ze zbioru liczb {1,2,3,...,7} losujemy kolejno dwa razy Dane są dwa pudełka: czerwone i niebieskie. Rzucasz dwa razy sześcienną kostką do gry. Liczba oczek w drugim rzucie jest o 1 większa Prawdopodobieństwo iloczynu oczek równego 5 Prawdopodobieństwo sumy i iloczynu oczek Liczby oczek otrzymanie w obu rzutach różnią się o 1 Liczba oczek większa od numeru rzutu Prawdopodobieństwo parzystej liczby oczek w pierwszym rzucie i ... W klasie jest 10 dziewczyn. W pojemniku są kule białe i czarne. Co najmniej jeden los wygrywający Losowanie liczby o 4 lub 6 większej od następnej Z urny zawierającej 10 kul ponumerowanych kolejnymi liczbami od 1 do 10 Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania iloczynu dodatniego. Zbiór M tworzą wszystkie liczby naturalne dwucyfrowe Prawdopodobieństwo wylosowania biletów z sąsiadującymi miejscami w teatrze. W klasie jest 12 dziewczyn i 15 chłopców. W klasie jest 14 dziewczyn i 10 chłopców. W pojemniku jest 6 kul białych i 7 czarnych. W pojemniku są 4 kule białe i 3 czarne. Czterech chłopców i trzy dziewczyny W wycieczce szkolnej bierze udział 16 uczniów. Do szkolnych zawodów szachowych zgłosiło się 16 uczniów W klasie liczącej 30 uczniów, dzięwięciu obejrzało film Spośród wszystkich wierzchołków sześcianu Rzucamy pięć razy symetryczną kostką sześcienną. Równanie trygonometryczne i prawdopodobieństwo Z szuflady, w której znajduje się 10 różnych par rękawiczek Rzucamy cztery razy symetryczną sześcienną kostką do gry. Prawdopodobieństwo, że iloczyn liczb... Jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania trzech różnokolorowych kul?
Różne zadania z prawdopodobieństwa wykorzystujące klasyczną definicje prawdopodobieństwa. Zadania rozwiązywane bez i z wzorami na liczbę permutacji, wariacji z powtórzeniami i bez oraz na liczbę kombinacji.

Autor: Jakub Grzegorzek