matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
funkcja i jej wartosci madzia1: pomocy na jutro x3dla x nalezy(−2,1) dana jest funkcja f(x)=1xdla x nalezy<1,+nieskonczenie) a)oblicz wartosc wyrazenia f(−2)+f(2) b)naszkicuj wykres funkcji f c)podaj zbior wartosci funkcji f d)podaj maksymalne podzialy monotonicznosci funkcji f e)czy funkcja f jest rownowartosciowa.odpowiedz uzasadnij z gory bardzo dziekuje za pomoc
26 maj 07:15
pomagacz: rysunek chodzi o taki zapis? x3 dla x∊(−2, 1) dana jest funkcja
 1 
f(x)=

dla x∊<1, )
 x 
a)
 1 1 
f(−2) =

= −

2 2 
 1 
f(2) =

2 
 1 1 
f(−2) + f(2) = −

+

= 0
 2 2 
b) wykres na rysunku c) D−1∊(−, 0)∪(0, ) d) f(x)↘ ∊ (−, 0) ∪(0, ) e) funkja jest różnowartościowa, ponieważ nie istnieją argumenty o tej samej wartości emotka
26 maj 11:05
madzia1: mam pytanko co oznacza ten znak w pisowni np;f(x)⬡(2,1)⬠(0,1) chodzi mi o ten znak⬠ Prosze o szybka odpowiedz
27 maj 07:14
Nie jestem mądry: Klamra... to znaczy zarówno (2,1) jak i (0,1) należą do funkcji f(x)
27 maj 08:45