matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
ostrosłupy izaf: Dach każdej wieży w zabytkowej warowni ma kształt ostrosłupa prawidłowego czworokątnego o krawędzi podstawy długości 3 m i krawędzi bocznej równej 5m. Litr farby wystarcza na pomalowanie 6 m2 powierzchni. Ile litrów farby trzeba kupić, aby dwukrotnie pomalować dachy obu wież? Bardzo proszę o pomoc
1 mar 15:45
Mariusz: Wskazówka: każdy bok jest trójkątem równoramiennym , gdy poprowadzimy wysokość takiego trójkąta to przedzieli on podstawę na połowę. Dalej należy policzyć wysokość z twierdzenia pitagorasa a potem pole powierzchni jednego trójkąta. Następnie liczymy P całego dachu itd. Mam nadzieje ze dasz sobie radę
1 mar 15:59
izaf: Wyszło mi 36 litrów.Nie wiem czy to dobry wynik
1 mar 16:16