matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Pytanie matura rozszerzona Krz: Mam pytanie co do matury rozszerzonej. Teoria jest taka ze nie mozna jej nie zdać. Jeśli więc zdobęde te 28% to czy będą one brane pod uwage przy rekrutacji na uczelnie? Czy liczone są tylko powyzej 30% jak to ma miejsce w podstawie?
3 maj 18:17
Nie jestem mądry: Podstawę jeśli nie zdasz to cała matura jest nie zdana i piszesz poprawkę w sierpniu gdyż egzamin z matematyki podst. jest obowiązkowy
3 maj 18:18
Nie jestem mądry: A wymagania co do matmy rozszerzonej ustala uczelnia . Jednym wystarczy 30% inni chcą 50% i td Ale nawet jeśli nie nabierzesz 30% z rozsz. matura uważa się za ZDANĄ
3 maj 18:20
Nie jestem mądry: A wymagania co do matmy rozszerzonej ustala uczelnia . Jednym wystarczy 30% inni chcą 50% i td Ale nawet jeśli nie nabierzesz 30% z rozsz. matura uważa się za ZDANĄ
3 maj 18:20
Krz: No na stronie uczelni pisze jedynie, że jesli matematyka rozszerzona = 0 to kandydat nie jest wcale egzekwowany. Więc mam rozumieć, ze jesli jest zdana to jest egzekwowana. Boje sie o te 28% bo z regoły z testow wychodzi mi w okolicach 30−40 a przystresie moze troche braknąćemotka
3 maj 18:25
SzymeQ: Wiesz na każdą uczelnię masz określoną jakąś tam liczbę % z wybranych przedmiotów. Np Jeżeli chcesz dostać się na jakąś tam uczelnię, a wymaganiach jest napisane że dodatkowe przedmioty jakie trzeba zdać to np matma rozszerzona na 50% to jak myślisz na ile trzeba napisać. Oczywiście jeżeli chodzi o kierunki techniczne, to na pewno sprzyja ci to, że np uczyłeś się w technikum o profilu takim co chcesz studiować to masz jakieś tam plusy, no i przeważnie próg procentowy żeby się dostać na daną uczelnię odchyla się, raz do góry, a raz na dół, w zależności od chętnych i poziomu jaki prezentują.
3 maj 18:25
SzymeQ: Krz na żadnej stronie uczelni, no może na jakiejś pisze ile dokładnie trzeba mieć %. No ale to nie jest problem dowiedzieć się od jakiego poziomu przeważnie co rok przyjmują ludzi, jedziesz i się dowiadujesz
3 maj 18:28
Kuba: Ja się spotkałem z różnymi przelicznikami: a) punkty z rozszerzenia dodaje się do punktów z podstawy(najlepsza opcja, na słabszych uczelniach) b) rozszerzenie nie jest wymagane, ale przelicznik punktów z podstawy jest znacznie mniejszy, przykład punkty z podstawy mnożysz razy 0,6 podczas gdy punkty z rozszerzenia mnożesz razy 1(czyli opłaca ci się napisać rozszerzenie na >60% przy założeniu że podstawe zdasz na 100%) Różnie bywa.
3 maj 18:29
Krz: No własnie tu jest taki myk, ze na kazdej uczelni przeliczająprocenty wg własnych wzorów. I np na politechnice co do matematyki jest to "większa z liczb 1.5MP + 1MR i 2.5MR Gdzie MR to mata rozszerzona a MP mata podstawowaemotka Chce iść na górnictwo wiec geografia mnie ratuje bo tą mam nadzieje zdać znacznie lepiej niz mate roz emotka
3 maj 18:30
essh: po technikum sa plusy jezeli sie juz dostaniesz bo ogarniasz cokolwiek natomiast przy rekrutacji to tylko 'percenty' da się zdać ta maturę, taka mam nadzieje ,sam jestem po technikum i zaczalem od podstaw przygotowania jakos na poczatku marca. Powiem Tyle ze w wiekszosci technikow poziom maty jest bardzoo niski ale calkiem przyjemnie da sie ogarniac to wszystko korzystajac z tej stronki emotka
3 maj 18:31
SzymeQ: No przeliczniki to druga sprawa emotka Jak już wyżej napisali, każda ma inna. Najlepiej dowiedzieć się co daje najwięcej punktów na danej uczelni i do tego się przyłożyć. Więcej nie wiem już co pisać emotka
3 maj 18:33
Kuba: Najlepiej jest napisać obie tak czy tak: postawę musisz,a rozszerzenie "w razie w", bo zazwyczaj bierze się lepszy wynik więc jak rozszerzenie ci nie "pyknie" to podstawa się liczy emotka
3 maj 18:35
essh: ja moge jeszcze dodac tyle, że nie spotkałem się z przypadkiem kiedy podczas rekrutacji liczyly sie wyniki ponizej 30% , zazwyczaj wtedy jest 0 pkt natomiast plus dla Cb bo cos tam juz umiesz emotka najwyzej policza Ci wynik z podstawy emotka
3 maj 18:36
SzymeQ: No i tak nic nie ryzykujesz, no chyba tyle że np z podstawy bedziesz miał np 90%, a rozszerzenia 20% to trochę głupio to wygląda emotka
3 maj 18:36
Krz: No i tak robie bo do geo przykładam sie bo jest taki sam przelicznik jak matma a na pewno lepiej ją zdam niz mate. Problem jest taki, ze jesli mate zdam na mniej niz 30% to mogą mi tej matmy nie popliczyć i byłaby lipaemotka
3 maj 18:37
Krz: No ale jak tak to koniec biadolenia i zabieramy sie do nauki Ma ktoś jakieś pdf−y z arkuszami z roz? Bo mi sie juz kończą
3 maj 18:40
essh: wtedy policza Ci podstawową ej ej co glupio wygląda xD ja pisalem podstawe na 98% xD a rozszerzenie na 36% nie ma ze glupio wyglada
3 maj 18:46
Krz: no jak w szkole uczą tylko podstawy a na studiach zazwyczaj wymagaja rozsz to tak to jest A mogłem iśćdo lepszego liceum....
3 maj 18:48
SzymeQ: no na świadectwie maturalnym to głupio wygląda. Kolega rok starszy zdawał pp i pr. Po podstawie poszedł na miasto i spóźnił się 5 minut. No i pozamiatane emotka podstawa na ponad 80% rozszerzenie 0
3 maj 18:48
essh: no 0% bardzo glupio wyglada xD ale te 30−40 to luz moim zdaniem... ogolnie trzeba miec czas zeby ogarnac sb sposoby rozwiazywania tych zadan bo na roz sa inne... 50% mozna wycisnac z roz jezeli sie ogarnie te 'schematy' reszta to juz sprawdzenie tego czy ktos naprawde ta mate umie.. i tak powinno byc w sumie zeby bylo do kogo rownac =P
3 maj 18:52
essh: ej a jak to jest z sierpniem... jak nie zadowoli mnie wynik z rozszerzenia np 28% jak tu ktos wspominal to moge poprawic to ? ;> w sensie czy przedmiot dodatkowy mozna poprawic ?
3 maj 18:54
twa stara: towjastara
12 sty 19:29