matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Kiedy funkcja jest rosnaca? aga: Funkcja f określona jest wzorem 4, gdy x∊ (−, −2) f(x)= x, gdy x∊ <−2, 3) −x+7 gdy x∊ <3; ) i to jest układ równań jakby W jakim przedziale jest rosnąca? nie prosze o gotowca, tylko jakieś naprowadzenie, wskazówki emotka
2 kwi 10:24
ICSP: to nie jest układ równań. Mamy tutaj trzy pod funkcje: 1. 4 2. x 3. −x + 7 Które z tych funkcji?
2 kwi 10:29
ICSP: Które z tych funkcji są rosnące. Poprawiam bo chyba troszkę mi ucięło koniec pytania.
2 kwi 10:31
aga: No to jest cała funkcja f(x) te wszytskie 3 to jest jedno i jest pytanie kiedy jest rosnąca? W jakim przedziale
2 kwi 10:32
aga: i są odpowiedzi R (−;3) <−2;3) <3;)
2 kwi 10:33
ICSP: To wszystko jest w takiej klamerce jak z układów równań i chyba dlatego pomyślałaś że to ukłąd równań. Wystarczy rozpatrzyć monotoniczność każdej z tych funkcji. A następnie odpowiedzieć zgodnie z przedziałem. Najłątwiej jest to zrobić rozbijać w myślach tą funkcję na trzy inne funkcje. I tutaj moje yptanie. Która z tych trzech funkcji jest rosnąca.
2 kwi 10:34
aga: Jak określić monotoniczność funkcji f(x)=4 gdy x(−;−2)? :(
2 kwi 10:37
ICSP: a jak określić monoticzność funkcji f(x) = 4 (zapomnijmy chwilowo o tym przedziale)
2 kwi 10:40
aga: No, jak zazwyczaj było f(x)= x2 +x +1 np to p i q liczyłam, zaznaczałam na osi i odczytywalam a z tą samą 4 to nie wiem
2 kwi 10:47
ICSP: to do tego wykresu wrócimy. przejdźmy do wykresu f(x) = x. Rosnący, malejący, stały?
2 kwi 10:48
aga: powiedziałabym, że stały
2 kwi 10:49
ICSP: To narysuj go.
2 kwi 10:51
ICSP: http://matematyka.pisz.pl/strona/41.html na pewno pomoże przy ustalaniu monotoniczności
2 kwi 10:53
aga: rysunek?
2 kwi 10:56
aga: rysunekno to y=4 to będzie ?
2 kwi 10:58
ICSP: wykres funkcji y = 4 narysowany poprawnie, ale wykres funkcji y = x narysowany nagannie do wykrsu y = x dlax = −3 y = −3 dla x = −2 y = −2 x = −1 y = −1 x = 0 y = 0 x = 1 y = 1 x = 2 y = 2
2 kwi 11:13