matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
oblicz wyznacznik macierzy Podgórek: Jak obliczyć macierz 3x4? −x +y =0 y +z =2 −2x +2z=−1 2y +z =3 Problem polega na tym że umiem obliczyć wyznacznik macierzy ale kwadratowej a tej nie mogę w ząb ugryźć. Pomocy prosze
7 lut 18:54
Podgórek: Zna się ktoś na tym
7 lut 19:01
Słabymatematyk: jest tu ktoś?
7 lut 19:05
Jack: poszukaj w necie metody Sarrusa (dla macierzy 3x3).
7 lut 19:12
AS: Niemożliwe,wyznacznik można obliczyć tylko z macierzy kwadratowej.
7 lut 19:15
Słabymatematyk: wiem ze mozna tylko dla kwadratowej ale jak policzyc taka
7 lut 19:20
Jack: Są 3 zmienne i 4 wiersze, to oznacza, że jeden wiersz jest zależy. Policz wyznaczniki każdych 3 wierszy (pomiń kolumny wyrazów wolnych) aż do momentu uzyskania wyznacznika równego 0. Wtedy jeden z wierszy wyraź jako kombinację dwóch pozostałych i sprawdź wartości kulumn wyrazów wolnuch..... albo od razu zobacz, że z wiersza 2 i 4 można wyliczyć y,z. potem wylicz x z pierwszego wiersza i sprawdź czy zachodzi tożsamosc dla wiersza 3. Jesli nie, to ukłąd jest sprzeczmy; jesli tak, to wyraź jeden z tych wierszy jako kombinację pozostałych.
7 lut 19:23
Jack: jakie masz dokładnie polecenie?
7 lut 19:34
Skrypa: Jack może pomożesz dla mnie z zadaniami z logiki?
7 lut 19:36
Jack: załóż temat − ktoś CI na bank pomoże.
7 lut 19:37
Skrypa: założyłem. jest na forum. Dzięki za dodanie otuchy emotka
7 lut 19:39
Słabymatematyk: jack juz jestem pomozesz wytłumacz jak chłop krowie na rowie
7 lut 20:39
Słabymatematyk: bo ja dalej nie rozumiem
7 lut 20:41
Słabymatematyk: pomoże ktoś mi
7 lut 20:49