matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Założenia dziedziny logarytmu naturalnego Stevenson: Czy mógłby mi ktoś przypomnieć jak wyglądają założenia dziedziny logarytmu naturalnego? (Bo nigdzie na internecie nie mogę tego znaleźć). Wiem że jest to logarytm przy podstawie liczby nepera(2,71..) ale czy wykres jest taki sam jak dla zwykłej funkcji logarytmicznej? Konkretnie chodzi mi o przykład f(x)=1−ln(x2−4)
14 sty 14:22
marta: liczba Eulera to jest podstawa a co do zalozen to poprostu trzeba skorzystac z definicji logarytmu czyli ze liczba logarytmowana jest nieujemna, oraz p[odstawa logarytmu musi byc liczba nieujemna i rozna od 1 (co jest spelnione bo e jest ≠1)emotka
14 sty 14:45
Stevenson: czyli D ∊ <0;∞+)
14 sty 15:54
marta: tak jest
14 sty 16:45