matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Walec i ciąg arytmetyczny aGusia: Mam problem z tym zadaniem: Przekrojem osiowym walca jest prostokąt ABCD. Długość boków AB i BC oraz przekątnej AC są kolejnymi wyrazami ciągu arytmetycznego o różnicy 4. Oblicz Objętość walca, rozpatrując 2 przypadki)
5 sty 16:13
Marcin W: rysunek1) AB=a BC=a+4 AC=a+8 a2+(a+4)2=(a+8)2 rozwiaz powyzej dwa przypadki to raz za promien przyjmij polowe boku AB a innym razem polowe boku BC z odpowiednimi dlugosciami
5 sty 16:21
aGusia: Dzięki wielkie wyszło emotka A możesz mi tylko powiedzieć skąd wziąłeś to równanie: a2+(a+4)2=(a+8)2
5 sty 16:36
Marcin W: twierdzenie Pitagorasa w Δ abc
5 sty 16:37
aGusia: A juz wiem emotka Bardzo ci dziękuję emotka To zadanie było proste Ale ja durna emotka
5 sty 16:45