matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
oblicz pole całkowite stozka basia: twożąca stożka ma długość 6cm i jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 60 stopni. oblicz pole całkowite stożka
12 lis 09:34
think: rysunekpolicz z funkcji trygonometrycznych dla trójkąta prostokątnego ile ma r i w zasadzie po zadaniu. Pc = 2πr(r + l)
12 lis 09:42
basia: ale jak ja mam z funkcji skożystac? skoro mam tylko jedna wiadoma
12 lis 10:52
think: nie jedną a dwie... ponieważ znasz kąt to wiesz ile wynosi sin60 lub cos60 lub tg60 lub ctg60 w zalezności czego użyjesz, po prostu znasz te wartości.
12 lis 10:58
basia: sin 60 = 3 /2 o to ci chodzi?
12 lis 11:38
think: a czy wysokość stożka jest Ci potrzebna czy może promień jego podstawy? bo jak promień podstawy to bardziej cos60 by się nadał...
12 lis 12:48