matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Sprawdź, czy liczba r jest pierwiastkiem wielomianu. Jeśli tak, określ krotność Michał: Sprawdź, czy liczba r jest pierwiastkiem wielomianu W(x). Jeśli tak, określ krotność tego pierwiastka: W(x) = x5+4x4+4x3−6x2−24x−24, r=−2 O ile sprawdzenie r nie jest problemem, to nie mam pojęcia jak określać krotność...
31 maj 22:04
Basia: podziel W(x) przez x+2 W(x)=(x+2)*P(x) sprawdź czy −2 jest pierwiastkiem P(x) jeżeli nie ⇒ pierwiastek jednokrotny i koniec jeżeli tak ⇒ podziel P(x) przez x+2 P(x)=(x+2)*Q(x) sprawdź czy −2 jest pierwiastkiem Q(x) jeżeli nie ⇒ pierwiastek dwukrotny i koniec jeżeli tak ⇒ znów to samo aż do skutku
31 maj 22:14
Karlos: Podziel W(x) przez szyje sutyly dodaj do tego P(Sleczki) i sprawdz czy Korab jest gejem
31 maj 22:21
Karlos: Przepraszam za brata
31 maj 22:33
Michał: dzięki Basia emotka Karlos do zobaczenia jutro na sprawdzianie emotka
31 maj 22:34
Karlos: Niestety mój poziom w matematyce dorównuje poprzedniej wypowiedzi,więc jutro będzie bardzo ciekawie emotka
31 maj 22:38
Mati: Ok, wychodzi mi x4+2x3−6x+12 i jak to dalej podzielić? Wychodzi mi x3−2x2−2x+16. dobrze podzieliłem?
18 mar 18:59
Olgaaa: żeby sprawdzić, czy r jest pierwiastkiem wielomianu, wystarczy podstawić r za x
18 mar 19:03
Olgaaa: a Hornera sposobem dziel ten wielomian i wtedy określisz krotność
18 mar 19:04