matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
[Z[oblicz pole trapezu]] kas: rysunekh=7,5 cm a=12,5 cm Zginął mi ten mój rysunek i nie domalowałam, że kąt między a i h jest kątem prostym. Jak obliczyć pole tego trapezu?
7 mar 01:41
kas: Ja chodzę do 6 klasy podstawówki i bardzo cieszę się, że znalazłam to forum i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo to chyba jest łatwe zadanie ...jak patrzę na te inne, które tutaj rozwiazujecie.... Teraz mama mnie już spać goniemotka ale proszę pomóżcie mi !
7 mar 02:00
kas: Proszę o pomoc!emotka
7 mar 11:48
kas: nikt nie umie? przecież to chyba nie jest trudne?emotka:(:(:(:(
7 mar 13:30
kas: ....
7 mar 15:20
kas: ale jesteścieemotka
7 mar 23:49
Jack: coś więcej wiadomo o tym trapezie?
7 mar 23:53
ORZEŁ: b− krótsza podstawa b=h
 1 1 
P=

*(a+b)*h=

*(a+h)*h= 75 cm2
 2 2 
8 mar 00:03
Jack: nie zauważyłem tej kreseczki w górnej podstawie... emotka Chyba późno się dla mnie robi... ORZEŁ jest zdecydowanie bardziej spostrzegawczy ode mnie emotka
8 mar 00:05
ORZEŁ: ja też już zamykam oczy emotka ale jeszcze chwilke wytrzymam
8 mar 00:12
kas: bo wiecie.... niby sa te kreseczki...ale z rysunku nie wynika, że b=h ...bo w ksiazce, to całe h jest o jakies 3 mm dluzsze...i dlatego nie wiedziałam jak się za to zabraćemotka jak poprowadziłam taka samą wysokość jak h, z punktu C ...to wyszedł mi prostokąt , a nie kwadratemotka i to mnie zmyliłoemotka Jestescie pewni, że h = b?
8 mar 01:38
kas: no niby własnie sa te kreseczki o tym niby świadczace....ale z rysunku to nie wynika... A moze wiecie jeszcze co oznaczają na rysunkach takie 2 równoległe kreseczki...czasami się z takimi spotykam....?
8 mar 01:40
kas: tak czy inaczej...dziękuję za pomoc emotka
8 mar 01:41
Basia: nie da się chyba tego policzyć, jeżeli nie przyjmie się, że b=h sądzę więc, że tak musi być; nie martw się i dobranoc
8 mar 01:45
kas: Basia, ja czytam czasami co Ty rozwiązujesz....... i wiesz co...JESTEŚ WIELKA! Do której klasy chodzisz? Dziekuję, za utwierdzeniu mnie w tym, że b=h emotka Dobranoc!
8 mar 01:48
Basia: dawno nikt mi nie powiedział tak miłego komplementu; na upartego mogłabym być Twoją babcią
8 mar 01:53
kas: emotka emotka emotka chciałabym mieć taką Babcię emotka papaa
8 mar 01:55
Basia: emotkaemotka
8 mar 01:56