zadanie z treścią gerard: Kasia kupiła przybory do mycia ząbów: kubek, szczoteczkę i pastę. Kubek był o 7 zł tańszy niż szczoteczka i 7 razy tańszy niżpasta za zakupy kasia zapłaciła 18,70zl. ile kosztował kubek ,ile kosztowała szczoteczka ,a ile pasta do zębów ?
5 lis 09:24
gerard: x − cena szczoteczki x−7 − cena kubka i nie wiem co dalej
5 lis 09:26
Jerzy: Zapisz cenę pasty , a potem wszystko zesumuj.
5 lis 09:30
Tadeusz: to pasta 7(x−7) ... i teraz "paragon" za zakupy emotka
5 lis 09:31
gerard: 8, 30 zł szczoteczka ? 1,30 zł kubek? 9,10 zł pasta ?
5 lis 09:36
Mila: rysunek Dobrze. s−7+s+7(s−7)=18.7 stąd : s=8,30 zł. k=1,30 zł. p=9,10 zł. 8,30+1,30+9,10=18,70
5 lis 17:35