zaraz michal cynarski: Supermarket sprzedając jabłka w cenie 3 zł za kilogram, dziennie sprzedawał 400kg. Zauważono, że przy obniżce o każde 10 gr sprzedaż rośnie o 100 kg. Supermarket kupuje jabłka od sadownika po 1,20zł za kg, a inne koszty (magazynowanie itp.) przypadające na 1 kg wynoszą 20 gr. przy jakiej cenie jabłek dzienna sprzedaż przyniesie największy zysk?
7 sie 20:46
Saizou : michal a może byś sam coś policzył a nie tylko wrzucasz zadania
7 sie 20:47
7 sie 23:09
Mila: I podziękuj pomagającym za rozwiązaniaemotka
7 sie 23:09
ite: W ostatnich (tygo)dniach zwyczaj dziękowania na forum jakoś przegrywa z postawą "należy mi się". A podejście "to dobrze że komuś się chce rozwiązywać" zastąpiły wpisy "wszyscy tutaj są do niczego".
8 sie 08:31
michal cynarski: dzięki
8 sie 08:41