Zadanie na logikę RubikSon: Do tego zadania potrzebny jest fragment tekstu, który brzmi:,,Każdą paczkę biorą co najmniej dwie osoby. Dziewczyny biorą najmniejsze paczki, chłopcy−średnie, a te najcięższe−mama i ja" Pytanie do tego zadania brzmi:,,Ile było paczek, jeżeli Basia nosiła je 6 razy, Dorota−4 razy, Mateusz−5 razy, Tymek i mama−po 6 razy, a tata−8 razy, a pierwsza paczka została wzięta przez mamę i tatę?" Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś znał rozwiązanie i podał metodę rozumowania. Z góry dziękuję. emotka
8 sty 20:02
wredulus_pospolitus: Trochę dziwna treść zadania ... ale rozumiem, że żadna dziewczyn NIE MOŻE wziąć paczki większej niż najmniejsza (nawet jeżeli by to niosła z np. mamą), analogicznie chłopacy. Rozumiem także, że jeżeli dwaj chłopaki biorą paczkę to biorą średnią, a nie najmniejszą (analogiczna sytuacja z rodzicami). Jeżeli powyższe się założy i dodatkowo wiemy, że nie ma odgórnego limitu co do liczby osób mogących nieść jedną paczkę, to nie da się jednoznacznie wyznaczyć liczby przeniesionych paczek.
8 sty 23:13
RubikSon: Myślę, że chodzi o to, że dziewczyny mają tylko najmniejsze, ale mogą pomóc chłopaki albo rodzice. Analogicznie ze średnimi paczkami. Mogą rodzice pomóc, ale dziewczyny już nie.
9 sty 17:47