matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Jak zrobić tego typu zadanie? MAtFiz: Skrzynię o masie m= 100kg pchano przed sobą działając siłą pod kątem 300 do poziomu W ten sposób ruchem jednostajnym przesunięto ją na odległość s = 10 m Oblicz wielkość wykonanej pracy zakładając że współczynnik tarcia f = o,33
18 sty 21:01
Mateusz: drogę i kąt masz podany, do obliczenia pracy musimy znać jeszcze tylko siłę i tutaj wydaje mi się, że chodzi o siłę całkowitą wykonaną nad ciałem, czyli w tym przypadku będzie to siła użyta do przesunięcia ciała + siła tarcia znasz wzory na współczynnik tarcia to zadanie jest już zrobione. korzystamy tu ze szczególnego przypadku wzoru na pracę W = Fscosα
18 sty 21:13
MAtFiz: rysunekNo właśnie walczę z tą siła ale nie wychodzi próbowałem wyznaczać nawet składowe sił
18 sty 21:19
MAtFiz: ale i tak nie wiem
18 sty 21:19