matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Twierdzenie Talesa Jaaaa.. :) : rysunek1. Oblicz długości odcinków oznaczonych literami: − tj. ostatni punkt z mojego zadania, którego zrobić nie umiem... proszę o pomoc.. pilne . Sorry za rysunek, ale na inny mnie nie stać hehe − takie zdolności i nic na to nie poradzę heh ; )
21 gru 20:13
XxX: tylko c wyliczyc?
21 gru 20:19
XxX: 1821=36c 18c=756 ⇒ 42=c
21 gru 20:21
Jaaaa.. :) : dlaczego "c" jest na dole ? my robimy tak, ze jest u gory i po lewej stronie , a nie po prawej ; / nie kumam : ((
21 gru 20:34
Jaaaa.. :) : ... ja to robię proporcjami a nie jak Ty na krzyz : ( wez mi to rozpisz po mojemu zebym mogla zakumac , pliss ..
21 gru 20:40
R.W.16l: Prawo Talesa się kłania
22 gru 12:38
R.W.16l: rysunekk || l Napiszę Ci 3 prawdy/dogmy Matmy Talesa:
a c 

=

b d 
c c+d 

=

x y 
a b 

=

c d 
22 gru 12:40
R.W.16l: Ale w Twoim przypadku, to punkt C jest CAŁYM odcinkiem (od pkt styku dwóch półprostych do 3. prostej) ?
22 gru 12:45