matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Dziedzina funkcji liniowej. Bolka: Bardzo was proszę, w czwartek mam s[prawdzian z liniowej, ale jeszcze problwemy sprtawia mi wyznaczanie dziedziny. Jaka jest ogólna zasada wyliczenia dziedziny. Informacje jakie narazie zebrałem do kupy, ale nie są one kompletne: mianownik różny od zera, jak jest jakieś wyrazenie. jeśli jestr peirwiastek to ma być ≥0 w liczniku jak mam pierwiastek to co tak samo ma być ≥0? jeśli w liczniku i mianowniku mam wyrażenie z pierwiastkiem, to ma byc i licznik i mianownik ≥0? jesli tak, to Df wtedy to przedział? Jeśli ktoś to potrafi, proszę o rozsądne nakierowanie takiej nieumiejętnej jednostki jak ja emotka.
24 wrz 19:53
Kostek: Podaj konkretne przykłady, które sprawiają Ci problem.
24 wrz 19:55
5-latek: Jak masz w mianowniku wyrazenie z pierwiastkiem to musi byc to co pod piewriastkiem >0 anie ≥0 bo nie mozeszdzielic przez 0 ( pamietaj chol..o nie dziel przez 0 )
24 wrz 23:39