matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Na rysunku przedstawiono parabolę, która jest wykresem funkcji kwadratowej f. Wy Nie wiem jak to zrobić: Na rysunku przedstawiono parabolę, która jest wykresem funkcji kwadratowej f. Wyznacz wzór tej funkcji w postaciach iloczynowej i ogólnej. Z wykresu można wyczytać punkt przecięcia z osią Y (0,−32) czyli c = −32 Są też miejsca zerowe −1 i 3 czyli pierwiastek xw= (−1 + 3):2= 2:2 = 1 I w tym momencie nie wiem co dalej. Nie mogę wyliczyć 2 pierwiastka, ani a i b. Co zrobić?
15 kwi 13:17
krystek: y=a(x−x1)(x−x2)
15 kwi 13:19
Nie wiem jak to zrobić: Ale jak to obliczyć skoro nie mam ani "y" ani "a"
15 kwi 13:24
krystek:
 −3 
masz obliczyć a , m zerowe znasz .i masz punkt (0,

)
 2 
15 kwi 13:26
Nie wiem jak to zrobić: To żeby to obliczyć jest potrzebny jakiś wzór na a? Bo kompletnie nie wiem co z tym zrobić.
15 kwi 13:30
krystek:
−3 

=a(0+1)(0−3)
2 
15 kwi 13:32
Nie wiem jak to zrobić: Dzięki, kompletnie zapomniałem że c jest też y
15 kwi 13:35