matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Określ liczbę rozwiązań równania w zależności od parametru b . Kasia: Naszkicuj wykres funkcji f(x) = |x−2|−2|x+1|. Korzystając z wykresu funkcji f określ liczbę rozwiązań równania f(x)=−2x+b w zależności od wartości parametru b. Proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.
28 wrz 14:02
Artur_z_miasta_Neptuna: −(x−2) −2(−(x+1)) dla x<−1 f(x) = −(x−2) −2(x+1) dla x∊<−1;2) (x−2) −2(x+1) dla x≥2 po redukuj i rysuj funkcję
28 wrz 14:07
Kasia: To zrobiłam ale chodzi mi o 2 część zadania, nie wiem jak mam okreslic liczbe rozwiązań.
28 wrz 14:18
krystek: To "nakładasz " na ten wykres funkcję y=−2x+b i określasz w ilu miejscach przecina wykres już narysowany
28 wrz 14:41
Kasia: Tak zrobiłam i źle mi wyszło. Robie że b=y+2x tak ? a za y podstawiam wykres z pierwszej części zadania?
28 wrz 14:47
krystek: Nie y=−2x+b !
28 wrz 14:50
krystek: rysunek
28 wrz 14:52
Saizou : a parametr "b" może być= 2x bo jak tak to mamy funkcję stałą
28 wrz 14:57
Kasia: ale co mam za b podstawic ? Jak to narysować ? Czy poprostu rysuje y=−2x i b dopasowuje do tego gdzie przecina sie z głownym wykresem.
28 wrz 14:58
Saizou : a co wiesz o funkcji liniowej i o jej miejscach zerowych i współczynniku b
28 wrz 15:00
Kasia: b to punkt przecięcia z OY, ale i tak nie rozumiem
28 wrz 15:38
Saizou :
 −b 
a funkcja liniowa w postaci y=ax+b ma miejsce zerowe wyrażone wzorem x=

, z tego wniosek
 a 
że zawsze dla a≠0 istnieje miejsce zerowe
28 wrz 15:44
Kasia: Czy mógłby mi ktoś to dokładnie wytłumaczyć ? Mam x+4 f(x)=−3x −x−4 Rysuje yen wykres i co dalej jak to zrobic ? Bo tego poprostu, kompletnie nie rozumiem ?
28 wrz 15:46
Mila: rysunekf(x) wykres zielony a)y=−2x wykres pomarańczowy dla b=0 w tym przypadku są trzy rozwiązania (czerwone punkty), tak będzie gdy przesuniesz równolegle prostą od punktu (−2 do 1 ) na osi Y b) dla b=−2 mamy dwa rozwiązania (różowe punkty)−prosta y=−2x−2 (niebieska) podobnie dla b=1dla b<−2 (narysuj i oblicz) c) jedno rozwiązanie − punkt przecięcia z prostą y=x+4 d)b>1 jedno rozwiązanie − punkt przecięcia z prostą y=−x−4
28 wrz 18:06
Mila: powinno być napisane: c)dla b<−2 jedno rozwiązanie − punkt przecięcia z prostą y=x+4 d)b>1 jedno rozwiązanie − punkt przecięcia z prostą y=−x−4
28 wrz 18:14
28 wrz 23:17
Mila: Wiem, Eto, tak to jest, gdy się pisze dwa posty z tym samym, i oczywiście nie czyta naszej pracy.emotka
28 wrz 23:18
Eta: Właśnie dlatego ..........mniej się ostatnio udzielam emotka
28 wrz 23:20
Mila: W zeszłym roku było inaczej, prawda?
28 wrz 23:27
Eta: Widać,że nasza charytatywna praca jest coraz mniej doceniana emotka
28 wrz 23:37
Mila: Tak, ludzie cenią pracę za którą muszą zapłacić.
29 wrz 00:02
Kasia: Bardzo dziękuje za pomoc, dzięki temu wszystko zrozumiałam.
29 wrz 21:11