matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
oblicz promień i obwód koła BlackGirl: Mam takie zadanie i liczę na waszą pomoc 1.Oblicz promień i obwód koła, którego pole jest równe 1,69 π cm kwadratowych .... Nie wiem jak to obliczyć , z góry dziękuje za pomoc emotka
6 maj 16:34
Krzysiek: Pk=pole kola= πR2 masz podane pole kola, podstaw do wzoru powyzej, i wylicz promien promienemotka Z kolei wzor na obwod kola to 2πR. policzemotka to prosteemotka
6 maj 16:36
BlackGirl: ale jak obliczyc promień koła z tego pola żeby mieć do wzoru ? nie umie jak wyliczyc ze wzoru Pk=pole kola= πR2 ? pomoz chociaz obliczyc ten promien, obwod juz wiem jak
6 maj 16:43
Krzysiek: okej ale to nie jest nic trudnego, przeksztalcasz wzor Pk=πR2
 Pk 
otrzymujesz R=

π 
6 maj 16:46
Krzysiek: Pk dzielone przez pi jest cale pod pierwiastkiem
6 maj 16:46
G6: podstawiasz: πR2 = 1,69π / :π R2 = 1,69 R = 1,69 R=1,3
6 maj 16:48
BlackGirl: aha ok to R = pierwiastek 1,69 przez π... tylko dalej nic mi to nie mowi, bo nie umie tego obliczyc
6 maj 16:54
BlackGirl: ok dziekuje emotka obwod juz oblicze
6 maj 16:55
Krzysiek: R = pierwiastek ze 1,69π przez π..
6 maj 17:08