matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Wyznacz współczynnik wielomianu Agusia: 1.Wyznacz współczynnik wielomianu W(x)=(1−x)20 przy x2 2.Wyznacz współczynnik wielomianu W przy x9 a) W(x)=(5x−1)2 Bardzo bym prosiła o pomoc
28 cze 12:57
Ajtek: Miałaś dwumian Newtona w szkole?
28 cze 13:47
Agusia: miałam
28 cze 13:49
Ajtek: To skorzystaj z niego emotka.
Ajtek: I sprawdź poprawność zadania 2.
Agusia: dzieki juz wiem
28 cze 14:00
Agusia: zadanie drugie jest poprawne bo to z książki ,trzeba tam zmienić współczynniki po prostu. Ale Twoja podpowiedź pomogła mi jednocześnie przy drugim zadaniuemotka
28 cze 14:01
Ajtek: emotka.
28 cze 14:31
Basia: Agusia jakim cudem x9 może się pojawić przy podnoszeniu ax+b do kwadratu ?
28 cze 16:08
Ajtek: Witaj Basia. To może być podchwytliwe, też na to zwróciłem uwage jak widziałaś. A współczynnik wówczas bedzie wynosil 0 (słownie: zero), przynajmniej ja to tak interpretuję emotka
28 cze 16:11
Basia: Witaj Ajtek Widziałam, że zwróciłeś uwagę. Ponieważ jednak odpowiedź na Twoją uwagę była raczej mało sensowna, wyłożyłam "kawę na ławę" emotka
28 cze 16:15
Ajtek: Zapewne autorka miała odpowiedzi do tych zadań i jest myśląca. Wnioskuję to z tego, że wystarczyła sama podpowiedź i zadanie się rozwiązało, dlatego nie drążyłem dalej tematu emotka.
28 cze 16:17
Agusia: 1.Ile elementów ma zbiór jeśli wszystkich jego podzbiorów jest 16?
28 cze 18:30
Basia: Liczba wszystkich podzbiorów zbioru n−elementowego = 2n
28 cze 19:01
pigor: ... otóż, liczba podzbiorów n−elementowego zbioru jest równa 2n , więc tu masz 2n=16 ⇔ 2n=24n=4 − szukana liczna elementów zbioru . ... emotka
28 cze 19:03
Agusia: Aha, wielkie dziękiemotka
28 cze 19:36