matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
parzysta liczba mary: cześć emotka ktoś może mi powiedzieć czy zero jest liczbą parzystą?
28 kwi 17:44
Basiek: Jest. Wszyscy mogą. Zależy, czy uwierzysz
28 kwi 17:45
mary: zakładam, że mnie nie wkręcasz dzięki, wolałam się upewnić.
28 kwi 17:47
picia: nie. ani parzysta ani nieparzysta.
28 kwi 17:47
Basiek: Jest liczbą parzystą. Ten problem na forum przerabialiśmy już wczoraj.
28 kwi 17:48
Mateusz: 0 jest liczbą parzystą co łatwo udowodnić a dowodów na forum tutaj jest masa z tego.
28 kwi 18:28
28 kwi 18:32
Mila: Picia. Zero to liczba parzysta.
28 kwi 23:39
picia: już to wiememotka podalem link do strony gdzie to udowodniono.
28 kwi 23:40
Mila: OKemotka
28 kwi 23:54
resor: Coś co nie ma wartości według mnie nie ma prawa być jedną z liczb parzystych lub nieparzystych.
29 kwi 01:11
kylo1303: Na ten temat jest pewnie sporo dyskusji, tak samo jak nad tym czy 0 jest liczba naturalna. Przyjmuje sie jednak ze 0 jest parzyste, ale jak sie uprzesz to mozesz dowodzic ze nie jest
29 kwi 01:18
b.: to dość ciekawe zjawisko socjologiczne, że teraz wielu młodych ludzi ma wątpliwości, czy 0 jest parzyste czy nie −− jakoś nie przypominam sobie tego typu pytań nawet rok temu... ciekawe, czy za jakiś czas ludzie będą się zastanawiać, czy równanie x2=0 ma jakieś rozwiązania −−bo czy coś 'co nie ma wartości' może być rozwiązaniem równania?
29 kwi 09:33