matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Przesuniecia Casiox22: Mam pytania.1 Jak robię wykres funkcji g(x)=−|f(x)| to najpierw moduł a potem symetria względem OX, tak?2. Jak zrobić przesunięcie −f(2−x)+3. Ja tutaj proponuje tak najpierw sym. OX dostaje f(2−x)−3 (minus 3 tak czy plus 3 ) potem o 3 jednostki w dol (czyli wektor 0,−3) a potem mam jeszcze f(2−x) ⇔ f(−x+2) ⇔f(−(x−2)) i tutaj sym. OY a potem wektor [2,0], czy sym. OY i wektor [−2,0] (Czyli które tutaj jest poprawne f(−x+2) sym. OY wektor [−2,0] czy f(−(x−2)) sym. OY wektor [2,0] BARDZO prosze o szybka odpowiedź
4 gru 22:04
Casiox22: Dodam że jutro mam z tego klasówkę i chciałbym umieć te 2 trudne przykładu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
4 gru 22:05