matematyka.pisz.pl EGZAMIN GIMNAZJALNY MATURA forum zadankowe liczby i wyrażenia algebraiczne logika, zbiory, przedziały wartość bezwzględna funkcja i jej własności funkcja liniowa funkcja kwadratowa wielomiany funkcja wymierna funkcja wykładnicza logarytmy ciągi liczbowe granica ciągu i funkcji pochodna i całka funkcji trygonometria geometria na płaszczyźnie geometria analityczna geometria w przestrzeni kombinatoryka prawdopodobieństwo elementy statystyki gra w kropki
Prawdopodobieństwo - Drzewka ;/ Pati: − Najstarsi górale oceniają, że w tym roku szanse na ciepłą jesień są dwa razy większe niż na jesień zimną. Przewidują oni, że jeśli jesień będzie ciepła, to prawdopodobieństwem 95% zima będzie śnieżna. Natomiast jeśli jesień będzie zimna, to śnieżnej zimy należy się spodziewać z prawdopodobieństwem 90%. Oblicz, jakie −według górali− jest prawdopodobieństwo, że zima będzie śnieżna. −Do worka wrzucono 50 losów loteryjnych, w tym 15 wygrywających. a) Wyciągamy dwa losy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że oba losy są wygrywające? Jakie jest prawdopodobieństwo, że co najmniej jeden los jest wygrywający? b) Wyciągamy 3 losy z worka. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jeden los jest wygrywający, a dwa przegrywające? − Z dworca prowadzą dwa wyjścia: Wyjście A na przystanek autobusowy oraz B na postój taksówek. Stwierdzono, że pasażer wychodzi wyjściem A z prawdopodobieństwem 70%, a wyjściem B − z prawdopodobieństwem 30%. Losowo wybrano trzech pasażerów. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że: a) wszyscy wybiorą wyjście A b) wszyscy wybiorą to samo wyjście c) jeden wybierze wyjście A, a pozostali dwaj − wyjście B d) tylko dwaj z nich wybiorą to samo wyjście. Yhhh bardzo bym prosiła o pomoc w tych zadaniach, kompletnie tego nie rozumiem, a zwłaszcza tych drzewek, które trzeba rysować. Wiem, że to jest banalny materiał, no ale dla mnie to czarna magia Gdybym miała więcej czasu to posiedziałabym nad tym dłużej, ale muszę jeszcze na jutro przeczytać lekturę, a zależy mi na tym aby mieć to zadanie. Więc jeśli ktoś byłby tak dobry to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję emotka
12 paź 19:29
Pati: yhh nikt nie pomoże?emotka
12 paź 20:50